Tukaj je vaša praktična knjiga
POT DO ODLIČNE ZDRAVSTVENE PRAKSEKnjiga za zdravstvene strokovnjake, managerje v zdravstvu, zdravnike, medicinske sestre, farmacevte, fizioterapevte, študente , zdravstvene tehnike in vse, ki skrbijo za pacienta.
Kaj je v knjigi
Namen knjige je podati praktična vodila za izboljševanje lastne zdravstvene prakse. Pri izboljševanju zdravstvene prakse ne gre za raziskovalno metode, ker izboljševanje kakovosti ni raziskava ampak izboljševanje in standardizacija procesov. Presoja vsakdanje prakse ugotavlja možne vrzeli (variabilnosti, odklone) glede na standarde in iskanje rešitev za njeno izboljševanje. Kljub temu, da ne gre za raziskavo, zahteva presoja lastne zdravstvene prakse natančno načrtovanje in izvedbo projekta z resnostjo, ki je značilna za raziskave.
Nacionalne usmeritve za razvoj kakovosti v zdravstvu naštevajo šest načel kakovosti: uspešnost, varnost, pravočasnost, učinkovitost, enakost in osredotočenje na pacienta
Osreodočenje na pacienta
Varnost
Uspešnost
Učinkovitost
Pravočasnost
Enakopravnost
Kakšno znanje si boste pridobili?
Kako doseči upoštevanje načel kakovosti v našem zdravstvenem sistemu? Kako vzpostaviti sistem kakovosti v zdravstvenih organizacijah in pri drugih izvajalcih zdravstvene oskrbe? Kako nenehno izboljševati kakovost storitev in varnost pacientov? Kdo je odgovoren, da kakovost ni takšna kot si jo želimo, da je varnost pacientov slabša kot bi lahko bila? Kako vplesti kakovost in varnost v vsakdanje delo zdravstvenih strokovnjakov? Vprašanj je veliko in odgovori so znani. Zakaj se načela, metode in orodja kakovosti tako počasi in sporadično uvajajo v vsakdanje praktično delo?
Kaj?
V tej knjigi je opisan praktičen pristop k presoji lastne vsakdanje zdravstvene prakse in njenemu nenehnemu izboljševanju.
Koliko strani?
269
Priložen CD
Priloge za pmoč pri praktičnem izboljševanji kakovosti
Slike
Prek 30 slik
Poglavja
Prvo poglavje
Uvod
Drugo poglavje
Razumevanje kakovosti v zdravstvu
Tretje poglavje
Izboljševanja kakovosti
Četrto poglavje
Osredotočenje na pacienta in svojce – pacient in svojci kot partnerji
Peto poglavje
Nenačrtovani, nenameravani in neupravičeni odkloni v zdravstveni praksi
Enajsto poglavje
Predstavitev in poročilo
Šesto poglavje
Spremembe za izboljšave
Sedmo poglavje
Splošno o presojanju zdravstvene prakse
Osmo poglavje
Ključne stopnje presoje in izboljševanja zdravstvene prakse
Deveto poglavje
Uvajanje sprememb
Deseto poglavje
Ponovna presoja in vzdrževanje izboljšav
Ali želite kupiti takoj brez naročilnice?
Kliknite na gumb
Prenesite si poglavje
Poglavje 7
Splošno o presojanju zdravstvene prakse
Avtor
dr. Andrej Robida, dr. med.,
otroški kardiolog (AEPC, FACC)
izr prof. pediatrije injavnega zdravja
Več kot 20 let se posveča kakovosti in varnosti zdravstvene obravnave. Učil je kakovost in varnost na zdravstvenih fakultetah, mariborskoi medicinski fakulteti in sedaj samo še na eni gakulteti na magistrskemin doktorskem študiju. napisal je več člankov o kakovosti in zlasti o varnosti.
Počasi, zelo počasi prodira zavedanje, d aje tekmovalnost v zdravstvu lahko samo na kkaovosti in varnosti, brez potvarjanja izidov zdravljenja in skrivanja napak pred medicinsko in zdravstveno strokovno javnostjo
Usposabljanje
- Medicinska fakulteta Ljubljana
- Erasmus University Rotterdam
- Hospital for Sick Children London
- Johns Hopkins University
- University of Florida
Kaj pravijo ljudje
Tisti, ki so knjigo prebrali
Knjiga prof. dr. Andreja Robide je namenjena vsem v zdravstvu - prav vsem, od strokovnih do laičnih krogov.
Po njej morajo seči prav vsi zdravstveni profesionalci. Pri svojem delu jo lahko uporabljajo zdravniki, medicinske sestre, farmacevti …, skratka vsi člani tima, ki bdijo nad bolniki. Srednji in t. i. top managament sta s knjigo dobila orodje za uvajanje in izboljševanje kakovosti. Knjiga sodi v srednje šole in na fakultete, saj je prav v teh krogih potrebno opraviti začetne korake promocije kulture varnosti. Prepričan sem, da bodo tudi bolniki segli po njej, kar bo zaokrožilo krog možnih bralcev. Skratka, knjiga bo omogočila dvig strokovne kakovosti , ekonomsko kakovost ter družbeno kakovost. Knjigo toplo priporočam.
Prof. dr. Andrej Robida je v ambientu fužinskega arhitekturnega muzeja predstavil svojo novo knjigo »Pot do
odlične zdravstvene prakse«. Avtorja, ki je vse dopoldne »držal« v pozornosti skupino slušateljic in slušateljev, pretežno s področja zdravstvene nege, ni treba predstavljati; zdravnika pediatra, ki je v letih od 2001 do 2007 na Ministrstvu za zdravje vodil oddelek za kakovost in v tem času izdal vrsto uporabnih publikacij, je skozi kakovost spoznal tudi širši krog medicinskih sester in babic.
Da bi se kakovost zdravstvenih storitev v Sloveniji izboljšala, bi morala vodstva zdravstvenih ustanov in zdravstveni strokovnjaki spoznati, da lahko zdravstveno obravnavo in oskrbo izboljšajo sami. Pri tem bi morali
dejavno sodelovati vsi vpleteni, vključno z bolniki. To so le nekatere ključne misli v Vodniku za izboljšanje kakovosti in presoje lastne zdravstvene prakse, kot je svojo knjigo »Pot do odlične zdravstvene prakse« poimenoval dolgoletni vodja oddelka za kakovost na Ministrstvu za zdravje RS, kjer je svoje bogate izkušnje z obvladovanjem kakovosti na tujem poskušal preplesti z danostmi slovenskega zdravstvenega sistema. Priročnik »Pot doodlične zdravstvene prakse« je nepogrešljivi vodnik vsem, ki se bodo oz. bi se morali lotiti izboljševanja lastnega dela v zdravstvu, pa tudi nujno branje vsem, ki želijo razpravljati o kakovosti v slovenskem zdravstvu,
saj je kakovost zdravstvene oskrbe »nenehno prizadevanje vsakogar – zdravstvenih strokovnjakov, bolnikov in njihovih svojcev, raziskovalcev, plačnikov, načrtovalcev in izobraževalcev, da uresničijo spremembe, ki bodo privedle do boljših zdravstvenih izidov za bolnike, večje uspešnosti delovanja sistema in boljšega razvoja strokovnjakov.
Kaj boste dobili?
Knjigo v trdi vezavi
CD
Naročite knjigo zdaj!
Ali želite kupiti takoj brez naročilnice?
Kliknite na gumb